Seramik Kaplama Nedir?

Seramik kaplama aracın dış yüzeyinin korumak için yapılan bir işlemdir. Yüzeye uygulanan seramik kaplama ürünü boyanın da üzerinde bir katman oluşturur. Böylece dış etkenlere bağlı olarak oluşabilecek çizik, ezik ve çeşitli izlerin önüne geçilir. Bu tür bir çizik ya da ezik boyaya ulaşmadan seramik kaplama katmanına zarar verir. Böylece aracın orijinali korunur ve boyaya zarar gelmez. Kayseri seramik kaplama uygulaması boya koruma uygulamasına nazaran daha pahalı ve daha koruyucu bir işlemdir.

Seramik Kaplama Ne İşe Yarar?

Seramik kaplama uygulaması yaptırmadan evvel uygulamanın faydaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor olabilirsiniz. Bu nedenle sizlere Kayseri seramik kaplama işleminin faydalarını açıklamak istiyoruz.

 • Seramik kaplama aracın boyasının orijinalinin korunmasını sağlar.
 • Normal şartlarda kuş pisliği, endüstriyel ve kimyasal maddeler doğrudan aracınızın yüzeyiyle temas eder. Seramik kaplama uygulandıktan sonra bu maddeler boyadan önce seramik kaplama katmanı ile karşılaşır ve araç boyası maddelerden etkilenmez.
 • Çizikler aracınızın boyasına ciddi şekilde zarar verebilir. Öyle ki bazı çizikler nedeniyle aracınızın belli bir bölümünü boyatmak zorunda bile kalabilirsiniz. Seramik kaplama sayesinde çizikler seramik kaplama katmanından daha alta etki etmez. Böylece aracınızın boyası çok iyi bir şekilde korunmuş olur.
 • Seramik kaplama yapılmış araçlar uzun yıllar boyunca parlaklığını korur.

Seramik Kaplama Araca Zarar Verir mi?

Seramik kaplama araca zarar vermez. Aksine bu işlemin yukarıda sıraladığımız faydaları vardır. Burada dikkat etmeniz gereken şey uygulamayı profesyonel kişilerin yapmasıdır. Bu uygulama profesyonel kişiler tarafından yapılmadığı takdirde aracınıza zarar verebilir. Master Garage olarak işimizde oldukça iddialıyız.

Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Kayseri seramik kaplama işlemi yapılmadan önce aracın işleme hazırlanması gerekir. Bu işlemi daha iyi anlayabilmeniz için aşamaları detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız.

 • İlk aşamada araç yıkanır ve kurulanır. Yüzeyin görünen kir ve tozdan arındırılması gerekir.
 • İkinci aşamada özel bir ürün olan kil hamuru sayesinde araç yüzeyine yapışmış ancak gözle görülmeyen kirler temizlenir(kuş pisliği, endüstriyel ürün kalıntısı, demir çapağı gibi).
 • Üçüncü aşamada tamamen temizlenmiş olan yüzeye pasta uygulaması yapılır. Pasta uygulaması sayesinde araç boyasının kusurları giderilir ve seramik kaplama altında kalacak olan yüzeyin parlak görünmesi sağlanır.
 • Dördüncü aşama hare aşamasıdır. Bu aşamada pastanın kalıntıları ve dalga izleri yok edilir. Bu aşama hazırlık evresinin son aşamasıdır.
 • Beşinci ve son aşamada seramik kaplama işlemi yapılır. Böylece işlem tamamlanmış olur.

Hizmetlerimiz

Hızlı İletişim

Şimdi arayın hemen randevu oluşturalım!

+90 530 914 18 64

“Aracını sevenlerin uğrak noktası”

Yol Tarifi Al!

Onlar Bizi Tercih Ettiler…

HALMAK “Halmak Bilgisayar” BİLGİSAYAR / Kayseri
HALMAK “Halmak Bilgisayar” BİLGİSAYAR / Kayseri
2023-05-27
Aracına önem verenlerin aradığı yer üstelik bu kadar güzel bakım yapan ,işçilik veren görmedim ,sanırım aracımda bunun farkında çünkü her yıkanmasında yeni gibi oluyor
Yakup Demirci
Yakup Demirci
2023-05-16
Öncelikle tolga bey ve mustafa bey’ e böylesine güzel bir işletme yi halkımıza sundukları için çok teşekkür ediyorum. İşlerinde gayet tecrübeli ve bilgililer. Dışarda uçuk fiyatlara yarım yamalak yıkanan araçlarımızı sonunda emin ellere teslim ettik. Gerekli tüm detayları kaçırmadan birinci sınıf çıkarıyorlar araçlarımızı. Kendilerine ve çalışanlarına şükranlarımı sunarım. Hayırlı işler
Hakan YIKILMAZ
Hakan YIKILMAZ
2023-05-08
Mercedes CLA aracıma pasta-cila (çizik giderme) uygulaması yaptırdım ve sonuç beklediğimden daha güzeldi. İşinin hakkını vererek yapan güzel bir firma ve oldukça profesyonel bir ekip. Tolga beye ilgisinden ve emeğinden dolayı tekrar teşekkür ederim..
Cebrail
Cebrail
2023-05-04
Aracimin far temizliği için gelmiştim Mustafa bey sağolsun elinden geleni fazlası ile yaptı ellerine sağlık çok da güzel oldu.
Yiğit Reis
Yiğit Reis
2023-03-21
Corolla aracımın far temizliğini yaptırdım sıfır gibi oldu Mustafa beye Çok teşekür eder çalışma hayatında başarılar dilerim Fatih ÖZKAN saygilar
BABA VOSS
BABA VOSS
2022-12-29
Aracımın seramik kaplamasını Tolga KARAÇAY’a emanet ettim ve aldığım hizmetten son derece memnun kaldım ellerine sağlık ….
FURKAN UZUN
FURKAN UZUN
2022-11-08
Aracıma pasta cila ve seramik kaplama yaptırdım.Daha önce 2 aracıma daha başka yerlerde yaptırmıştım ama pasta işlemi sonrasında arabamın boyasında yanıklar oluşmuştu.Araştırmam sonucunda Master Garage I buldum.İşçilik ve özen olarak kesinlikle Kayseri’de en kaliteli yer diyebilirim.
Ümit Yılmaz
Ümit Yılmaz
2022-09-07
Tolga usta gerçekten işinin ehli ve çok kibar bir insan. Aracımın kaputuna pasta cila ve seramik kaplama uygulaması yaptı. Su tutma testinde de fazlasıyla başarılıydı. Ayrıca farlarımdaki güneş yanıklarını da temizledi. İkisi de çok başarılıydı. Fotoğraflarda ve videolarda detaylıca görebilirsiniz. Herkese tavsiye ederim!
Tüm Yorumları Gör

Seramik Kaplama İle İlgili Merak Edilenler?

Seramik kaplama Kayseri işlemi genel olarak yeni arabalara yapılır. Ancak istemeniz durumunda her marka ve model araca bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Fabrikadan yeni çıkmış araçlara seramik kaplama işlemi yaptırırsanız aracın boyasını daha ilk andan korumaya başlamış olursunuz. Bu nedenle yeni araçların bu işlemi kesinlikle yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Kayseri seramik kaplama işlemi dikkat ve özen gerektiren bir işlemdir. Bu işlemin profesyonel kişilerce yapılması gerekir. Aksi halde işlem aracınıza faydadan çok zarar verebilir. Aracınıza seramik kaplama yaptırmadan evvel bizlerle iletişime geçerseniz size konu hakkında bilgi verebilir, bütün sorularınızı cevaplandırabiliriz.

Seramik kaplama yapılacak olan aracın işleme çok iyi bir şekilde hazırlanması en büyük şarttır. Eğer hazırlık evreleri doğru yapılmazsa işlemden alınacak verim düşer. Kayseri seramik kaplama işlemi yapılacak olan alanın temiz, tozsuz ve rüzgarsız olması gerekir. Bu alanda seramik kaplama işlemi yapıldıktan sonra aracın biraz dinlendirilmesi, güneş ışığından korunması gerekir. Master Garage olarak bu işlemi işletmemizin kapalı uygulama odasında yapıyoruz.

Seramik kaplama yapılmadan önce kesinlikle cila uygulaması yapılmaz. Çünkü cila silikon içeren bir maddedir ve seramik kaplamanın yüzeye tutunmasını zorlaştırır. Bu nedenle seramik kaplamanın altına cila atmak yanlıştır.

Seramik kaplama Kayseri işleminin kalıcılığı için en az 2 sene diyebiliriz. Elbette bu süre ortam şartları, aracın kullanım durumu gibi farklı etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda kullanılan ürünlerin kaliteli olması da önemli bir etkendir. Ucuz ürünlerle yapılan işlemler çok uzun ömürlü olmaz. Bunu iyi bildiğimiz için Master Garage olarak seramik kaplama Kayseri işleminde en iyi ürünleri kullanıyoruz.

Seramik kaplama işlemi ömürlük bir işlem olmadığı için ürün ömrünü tamamladığında bu işlemin tekrar yapılması gerekir.

Kayseri seramik kaplama işlemi sonrasında aracınızın boyasının mikron değerleri en fazla 0.2 – 5 mikron arasında artar. Bu da aracın boyalı olarak görülmeyeceği anlamına gelir. Kısaca seramik kaplama yapılmış bir araç ekspertizde boyalı olarak değerlendirilmez. Bu konuda içiniz rahat edebilir.

Seramik kaplama yapılmış araçlar istendiği takdirde bu üründen temizlenebilir. Özel bir solüsyon yardımıyla seramik kaplamanın çıkartılabileceği doğrudur. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Kayseri seramik kaplama uygulaması yapılmış bir aracın yıkanmasında mahsur yoktur. Ancak uygulamanın uzun ömürlü olabilmesi için bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Eğer aracınıza seramik kaplama uygulaması yaptırdıysanız aracınızı yıkarken şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Seramik kaplama yapılmış araçlar fırça ile yıkanmamalıdır.
 • Uygulama yapılmış araçlarla döner yıkamalara girilmemelidir.
 • Yıkama için uygun Ph değerinde şampuan seçilmelidir.
 • Araç tazyikle yıkanmalı ve mikro fiber bezle kurulanmalıdır.

Kayseri seramik kaplama fiyatları hakkında sizlere net bir tutar söylemek istemiyoruz. Sürekli değişen ürün ücretleri ve artan döviz kuru bu konuda elimizi bağlıyor. Bu nedenle bu işlemin fiyatını anlık olarak öğrenmeniz gerekiyor. Eğer uygulama yaptırmadan evvel fiyat almak istiyorsanız WhatsApp hattımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Master Garage olarak bu hizmeti en uygun fiyatlarla sizlere sunmaya gayret ediyoruz.